אורי ארובות מייעצת מתכננת ומתקינה מערכות נידוף עשן: מנדפים, ארובות, תאי סינון ומפוחים במסעדות ומטבחים תעשייתים. אנו מבצעים התקנות של מערכות נידוף עשן על ידי צוות מקצועי ומיומן בעל ניסיון עשיר בהתקנת מערכות אלו.

 

אין זה סוד כי על פרויקט הקמה או שיפוץ מסעדה יש לעמוד בלוח זמנים צפוף על מנת שהמטבח ישוב לפעילות במהירות האפשרית וכך המסעדה תוכל לשוב ולתת שרות ללקוחותיה. באורי ארובות אנו עושים כל מאמץ לספק את השירות  ביעילות ובמהירות האפשרית תוך כדי שימת דגש על עבודה איכותית ומקצועית.

 

מהי מערכת נידוף עשן ?

 

מנדף – המנדף הינו קולט אדים גדול הנמצא מעל לראשו של הטבח ושתפקידו להכיל את כל האדים והעשן העולים מהבישולים והטיגונים במטבח.

על המנדף לעטוף את אזור הבישול מתחתיו ב10- ס"מ מכל צד כדי להבטיח שאיבה טובה של העשן ולא לתת לו לברוח מצדי המנדף לחלל המטבח. לכן כל מנדף נבנה במיוחד  לפי צורכי המסעדה. ישנם מספר סוגי מנדפים כמו מנדפים לגריל גחלים, מנדפים לתקרות נמוכות, מנדפים לאזורי בישול גדולים וכו', לכן יש להתאים את סוג המנדף לצרכים השונים של העסק.

 

תעלות – תפקיד התעלות הוא לחבר בין המנדף לתא הסינון והמפוח על מנת שאדי השמן יוכלו להישאב אל מחוץ לחלל המטבח. על התעלות לעמוד בדרישות כגון שטח חתך אופטימאלי או גיאומטריה פשוטה ונגישה כך שניתן יהיה לנקותן בקלות יחסית.

 

מפוח – המפוח הוא המאוורר אשר שואב את האויר יחד עם אדי השמן. המפוח ממוקם בד"כ על הגג וזאת על מנת שלא ירעיש באזורי מגורים.

על המפוח לספק את עוצמת השאיבה הנדרשת כדי להוציא את העשן מהמנדפים אל חוץ המטבח. המפוח הוא לב מערכת הנידוף והחלק היחיד במערכת נידוף העשן שעובד בתנועה מתמדת, מפוח לא תקין תוצאתו - מטבח מלא עשן.

לבחירת המפוח צריך לקחת את כל הנתונים של המנדפים התעלות ותא הסינון ולבצע חישוב כדי לבחור את המפוח הנכון, מצד אחד שלא ישאב חלש מדי וישאיר את העשן במטבח ומצד שני שלאיהיה גדול, חזק ויקר מדי.

ישנן תכונות נוספות למפוח נידוף עשן כמו עמידות לטמפ' גבוהות ויכולת עבודה בסביבה שומנית.

 

תאי סינון – תא המותקן בדרך כלל בצמוד למפוח ומטרתו לסנן את השומן והריחות העוברים במערכת לפני יציאתם אל מחוץ למטבח. הרשות לאיכות הסביבה מפקחת על תחום זיהום האוויר ודורשת מבעלי העסק התקנה ותחזוקה שוטפת לפי תקן איכות הסביבה.

על כל חלקי המערכת לעמוד בתקנים של הרשויות השונות ובעיקר של כיבוי אש  בהתאם לת"י 1001 חלק 6 והתקן האמריקאי NFPA96. תקן זה קובע בין היתר את החומרים מהם יהיו עשויים הרכיבים השונים, את עמידותם לחום ואת חיבורם של הרכיבים זה לזה.

התקנת מערכות

אורי ארובות  |  מסננים ותאי סינון  |  ניקוי מנדפים וארובות  |  ראשון לציון, יעקב פריימן 20 כניסה 3 קומה 1 |  טלפון: 077-5060432  |  סלולרי: 058-4443386  |         פקס: 03-6208049

אורי ארובות | מסננים ותאי סינון

ניקוי מנדפים וארובות

ראשון לציון יעקב פריימן 20. טלפון:077-5060432

סלולרי: 058-4443386 | פקס: 03-6208049

אורי ארובות בפייסבוק